Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Biadaczu

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Bezpieczny Internet

Bezpieczny Internet

Email Drukuj PDF

Internet to sieć połączonych ze sobą komputerów,
niektóre z nich świadczą usługi sieciowe
– na przykład udostępniają strony internetowe.
Jest to również miejsce zawierające szkodliwe treści,
mogące negatywnie wpływać na rozwój dzieci.


 

 

 

 

Zasady bezpieczeństwa w sieci:

 • Nie ufaj osobie poznanej przez Internet.
 • Nigdy nie możesz być pewien, kim ona naprawdę jest.
  Mówi, że ma 8 lat, ale może mieć 40!
 • Nie spotykaj się z osobami poznanymi przez Internet!
 • Gdy coś Cię przestraszy lub zaniepokoi, 
  wyłącz monitor i powiedz o tym dorosłemu.
 • Nie zdradzaj nikomu swojego imienia ani adresu! 
  Nie mów też, ile masz lat i do jakiej szkoły chodzisz.
  Nie podawaj numeru telefonu
 • Wymyśl sobie jakiś fajny nick, czyli internetowy pseudonim. 
  Nie podawaj w nim daty urodzenia ani wieku,
  żeby nikt obcy nie wiedział ile masz lat.
  Wykorzystaj imię bohatera ulubionego filmu lub słowo z piosenki.
  Użyj swojej fantazji. Na pewno wymyślisz coś ciekawego!
 • Używaj komunikatorów tylko do kontaktów ze znajomymi,
  o których wiedzą Twoi rodzice. Z komunikatorów i czatów korzystają też
  osoby o złych zamiarach i trzeba być bardzo ostrożnym.
 • Ustaw komunikator tak, żeby nikt spoza listy kontaktów nie mógł Cię zaczepiać.
 • Pomyśl kilka razy, zanim wyślesz wiadomość, e-mail czy smsa.
  Kiedy klikniesz „wyślij”, nie można już tego cofnąć.
 • Nie dokuczaj innym. Pamiętaj, że w Internecie obowiązuje zasada nieużywania 
  brzydkich słów. Traktuj innych tak, jak byś chciał, żeby Ciebie traktowano.
 • Długie korzystanie z komputera szkodzi zdrowiu i może być 
  przyczyną wielu innych problemów, np. w szkole.
 • Nie zapominaj o sporcie i innych rozrywkach, nie związanych z komputerami
  i Internetem.

 

Obrazki pochodzą ze strony internetowej www.sieciaki.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: niedziela, 16 września 2012 16:54  
Start Bezpieczny Internet

Jaka jest nasza szkoła

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Biadaczu to placówka z ogromnym dorobkiem, wspaniałymi osiągnięciami i pięknymi tradycjami. Nasza szkoła to „drugi dom”, gdzie kształci się młodzież. Miejsce, w którym młody człowiek ma okazję do wszechstronnego rozwoju, realizowania talentów, rozwijania zainteresowań i pasji. Jest środowiskiem wdrażającym do samodzielności, odpowiedzialności, współdziałania, uczącym kultury osobistej, poszanowania praw innych ludzi i funkcjonowania w społeczeństwie.

Nasze sukcesy

Chlubą naszego gimnazjum jest zespół Musica Viva. Został założony przez mgr Gabrielę Dworakowską. Uczniowie, należący do grupy muzycznej przyczyniają się do propagowania kultury naszego regionu i nie tylko. Dzięki nim muzyka towarzyszy nam podczas apeli i innych, równie ważnych uroczystości. Ta utalentowana ekipa ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów na skalę krajową. Do zespołu może należeć każdy. Wystarczą dobre chęci.

Więcej...

Gimzetka

Gimzetka funkcjonuje od 2010 roku. Do tej pory udało się wydać dziesięć numerów tego nieregularnego pisma gimnazjalistów. Władze magazynu czuwają nad oprawą graficzną, korektą nadesłanych tekstów oraz wydaniem. Na łamach gazetki szkolnej są realizowane różnorakie konkursy, galerie, ogłoszenia, plakaty, projekty, życzenia, wywiady, artykuły, sprawozdania, dedykacje, recenzje, przepisy i mnóstwo zdjęć.

 

Więcej...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information